עמוד הבית אודות

אודות

נטע-חן דיאטנית קלינית תזונאית מאמנת כושרהי, אני נטע-חן איזה כיף שקפצתם לבקר!
אם הגעתם הנה אתם בטח רוצים לדעת עלי קצת יותר 🙂

דיאטנית קלינית, מאמנת כושר ומאמנת להרזייה והצלחה. כן, אני עושה המון דברים, וכולם קשורים זה לזה, מה שהופך את החיים שלי לכיפים ומעניינים כל יום מחדש.

השאלה שרוב האנשים שפוגשים אותי לראשונה שואלים אותי היא, "את דיאטנית? אבל את רזה! איך את בכלל יכולה להבין אותנו ולעזור לנו לרדת במשקל?". האמת היא שאין לי גנטיקה של בחורה רזה. אני רוצה לספר לכם שכדי להראות איך שאני נראת אני עובדת כל יום ממש קשה ומשקיעה את נשמתי, אבל האמת היא שמצאתי דרך שבא כל המאמץ שאני עושה כל יום ממש לא מורגש עבורי. זה לא בגלל שיש לי כוח רצון של פיל, וזה ממש לא בגלל שאין לי בעיה להימנע מאוכל. הסיבה שבגללה המאמץ אינו מורגש עבורי היא שעבדתי קשה מאוד כדי להפוך את השמירהה על הגיזרה והמשקל חלק מהדנ"א שלי. אני מתכננת ארוחות מראש ולא יוצאת מהבית בלי חטיף או פרי בתיק, לכם זה אולי נראה כמו משימה קשה, אבל עבורי זה בדיוק כמו לנשום, אין לי שום דרך אחרת להתקיים.

כל חיי הייתי עסוקה באיך אני נראת וכמה אני שוקלת. סבלתי זו האמת, אין דרך אחרת לתאר את מה שעברתי. הייתי נשקלת כל יום, וכל חצי קילו שעלה או ירד היה משפיע לי על המצב רוח לכל היום ולפעמים אפילו ליותר מיום. כל מפגש עם חברים היה סיוט שבו כולם היו צוחקים עלי, שאת זה אני לא אוכלת ואין סיכוי שאת זה אני אוכל, ובזמן שכולם סביבי ישבו ואכלו בהנאה, אני נישנשתי סלטים בלי רוטב ושתיתי דיאט קולה.

אני עדיין זוכרת את היום בו ישבתי בשעור ביוכימיה, עוד בימים שהייתי סטודנטית לביולוגיה, וסיפרתי לחברה שלי שהחלום שלי זה להמציא כדור שאפשר לבלוע פעם ביום ואז לאכול כמה שרוצים ולא להשמין. כן, הייתי ילדה קטנה עם חלומות שאולי עכשיו נראים הזויים, אבל תמיד התמקדו בדבר אחד, איך לשמור על הגיזרה בלי מאמץ.

לא מפתיע שכשסיימתי תואר ראשון בביולוגיה החיים הובילו אותי לתואר ראשון נוסף, הפעם תואר בתזונה קלינית. מה שחשבתי אז, ולימים הסתבר כנכון, היה שאם אני אוכל לעזור לעצמי בטוח שאוכל לעזור גם לאחרים להיות רזים ושמחים בגופם. השנים הראשונות שלי כדיאטנית קלינית היו מתסכלות מאוד. לאט לאט גיליתי שדיאטות לא עובדות. המטופלים שלי אומנם ירדו במשקל, אבל כמה חודשים אחרי שסיימו את תהליך הדיאטה היו עולים בחזרה את כל מה שהורידו, ולפעמים אפילו הגיעו למשקל יותר גבוה מהמשקל שממנו התחילו את הדיאטה. ואני בעצמי עדיין לא מצאתי את הפתרון שיאפשר לי להישאר רזה בקלות ובלי מאמץ, כך שגם עבורי כל יום היה ונותר מאבק והכל בשביל לשמור על גיזרה חטובה ומשקל תקין.

מה שאתם לא יודעים עלי עדיין זה שאני עקשנית, כשנכנס לי רעיון לראש אני לא מרפה עד שאני מצליחה להוציא אותו לפועל. וכך גם עם המשימה שלי, ברגע שהבנתי שתואר ראשון לא יעזור לי לפתור את הבעיה שלי או יאפשר לי לעזור לאף אחד אחר, החלטתי ללכת לעמיק את הידע שלי בנפש האדם. נרשמתי ללימודי NLP (טכניקה מענף הפסיכולוגיה שמאפשר לשנות מעגלים במוח דרך שיחה), וגיליתי שאכן לירידה במשקל פנים רבות נוספות שכלל לא קשורות באוכל. הרי אנשים לא אוכלים רק כי הם רעבים, אוכל הוא חלק מדרכנו לחגוג, להתנחם, להתאושש, לאהוב ועוד ועוד ועוד.

ברגע שהבנתי שאכילה היא רק חלק מבעיית ההשמנה, התחלתי לפתח שיטה משלי שמתייחסת לתזונה ולפסיכולוגיה שמאחורי האכילה. גיליתי שאפשר לרדת במשקל גם בלי לעשות דיאטה, וששינויים קטנים ובלתי מורגשים יכולים לעשות מהפך של ממש שיתבטא בירידה במשקל וביכולת לשמור על הגיזרה הדקה לאורך זמן ובקלות.

אני חיה בתל אביב, ומאמינה שחיים רק פעם אחת, ולכן צריך להנות מהחיים! כחלק מכך אני מאמינה שאנשים זקוקים ליחס אישי חם וליווי צמוד על, אני מנת להצליח בתהליך של שינוי אורח חיים וירידה במשקל.

הסיבות שבגללן אנשים מחליטים לעשות דיאטה הן רבות ושונות. ישנם את אלו שקיבלו אזהרה ממשית מרופא המשפחה שאם לא יתחילו לשנות את אורח חייהם, יאמצו תזונה נכונה ובריאה ויפחיתו ממשקלם נשקפת סכנה ישירה לבריאותם וחייהם. חלקנו לא מרוצים מהמשקל שלנו ומההופעה החיצונית שלנו ומרגישים שאולי הגיע הזמן לחזור לגזרה. כמו גם, נשים צעירות לפני חתונתן, אנשים שסובלים מאכילה רגשית שגורמת להשמנה, הורים לילדים שסובלים מעודף משקל ועוד.

במהלך שנות עבודתי בתחום הדיאטטות למדתי שמרובית האנשים לא מרוצים מהמראה שלהם גם אם על פני השטח הדברים נראים אחרת , למדתי איזו הרגשה נפלאה זו לעזור לאחרים להרגיש נפלא , למדתי שרגש מוביל לפעולה, להתחבר לאנשים ושהכל מתחיל ונגמר בראש שלנו. ההצלחה נתונה לבחירתנו בלבד. קל לעשות דיאטה כשמחליטים!
והרבה יותר קל לעשות דיאטה כאשר יש ליווי צמוד אישי וחם.

ההחלטה לשנות הרגלי אכילה ולאמץ אורח חיים של תזונה נכונה הוא ההתחלה של תהליך השינוי.

הדרך לפיתרון לא חייבת להיות מלווה בסבל. ניתן לעשות דיאטה ושינוי באורח החיים בקלות והנאה. חשוב לזכור שמטרתנו היא אימוץ תזונה נכונה ובריאה ולאו דווקא המספרים על המשקל. קיראו מה מטופלים שלי מספרים על תהליך הדיאטה.

רק ירידה נכונה ובריאה במשקל תאפשר שמירה על משקל תקין ובכך תשפר את המצב הבריאותי.

יציאה למסעדות ומסיבות בהן שתייה ואכילה תופסות את המרכז, הן חלק מאורח חיינו ומתזונתנו היום יומית. אין צורך להימנע מתענוגות אלו לחילופין לצאת אליהם, ולסבול תוך הימנעות מאכילה שבסופו של דבר גורמת לנו להנאה ואושר.

בקליניקה הפרטית שלי, אני מתמקדת בך, באורח חייך העכשווי ושאיפותך לשינוי. בין אם המטרה שלך היא ירידה במשקל, העלאת מסת שריר, ירידה באחוזי שומן, טיפול במחלות, או ליווי ומניעת השמנת יתר בזמן הריון, וירידה במשקל אחרי ההיריון. המטרה היא תמיד לשים אותך ואת ואורח חייך במרכז, ולבנות וללוות אותך לכל אורך תוכנית הדיאטה אשר תתאים לך באופן אישי ותעזור להגיע למטרה, מבלי לפגוע באיכות חייך.
אני יודעת, ומאמינה כי ירידה במשקל היא רק חלק מהדרך להצלחה, היא לא ההצלחה עצמה. שמירה על משקל תקין המלווה באורח חיים של פעילות גופנית אשר מותאמת לסדר היום והיכולת שלך, היא ההצלחה אותה אני רוצה לעזור לך להשיג!!!
הצלחה היא התמדה בשינוי ושימור התוצאות לאורך זמן . הליווי שלי יעזור לך להשיג את כל זה!

ההצלחה טמונה בדרך לשינוי, בשינוי הדרגתי, לאורך זמן ובלי קיצורי דרך, תוך רכישה של הרגלי אכילה נכונים וויתור על הרגלים רעים ומזיקים.

אף פעם לא מאוחר להגשים את החלום להראות ולהרגיש הכי טוב שרק אפשר!
רוצים להגיע לפגישה? לחצו פה!

וכמה דברים משעממים שחייבים לדעת עלי:

 השכלה

  •  דיאטנית קלינית, B.Sc , בוגרת המרכז האוניברסיטאי יהודה ושומרון בעלת תואר ראשון, B.Sc , במדעי החיים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב
  • סיימה לימודי תואר שני, M.Sc , בתזונה בפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העיברית
  • B.Sc במדעי החיים, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

הסמכות

  • סיימה בהצטיינות קורס NLP COACHING, מטעם מרכז מטרות, המכללה ללימודי  NLP&COACHING
  • סיימה בהצטיינות קורס NLP MASTER, מטעם מרכז מטרות, המכללה ללימודי  NLP&COACHING
  • סיימה בהצטיינות קורס NLP PRACTIONER, מטעם מרכז מטרות, המכללה ללימודי  NLP&COACHING
  • בוגרת קורס יסודות ה- CBT  (טיפול התנהגותי-קוגנטיבי), מטעם מרכז מטרות, המכללה ללימודי  NLP&COACHING
  • מאמנת כושר מוסמכת, מטעם קמפוס "שיאים", אוניברסיטת תל אביב.
  • מדריכת אירובי ועיצוב מוסמכת, מטעם B Education.

התקשרו לקביעת פגישה!